4 właściwości oleju tamanu

Olej tamanu

Olej tamanu jest produkowany z drzewa tamanu, które występuje w Afryce, Azji oraz na wyspach Pacyfiku. Jest to roślina dość charakterystyczna dla obszarów tropikalnych. Właściwości oleju tamanu są szeroko wykorzystywane w kosmetyce naturalnej, ponieważ ten produkt w bardzo dobry sposób wpływa na skórę oraz jej wygląd. Dlatego warto się zainteresować tym zbawiennym dla cery olejem i spróbować, czy jego właściwości będą współgrać z naszym typem skóry.

Oto 4 najważniejsze właściwości oleju tamanu, które mogą być skuteczną pomocą dla Ciebie w walce z problemami skórnymi.

  1. Redukcja blizn oraz świeżych rozstępów

Chyba każda kobieta wie, jak trudno zwalcza się rozstępy. Podobnie rzecz się ma z bliznami. I choć na rynku jest wiele środków do tego przeznaczonych, nieliczne wykazują się skutecznością. Okazuje się jednak, że olej tamanu ma aktywne działanie pobudzające skórę do regeneracji, co pomaga przy tych przypadłościach.

  1. Działanie antybakteryjne

Dzięki naturalnym składnikom zawartym w oleju możemy liczyć na działanie antybakteryjne, a co za tym idzie również przeciwzapalne i antywirusowe.

  1. Przyspiesza gojenie

Ze względu na silne działanie odbudowujące doskonale radzi sobie z płytkimi ranami (np. powstałymi w wyniku trądziku).

  1. Redukuje zmarszczki
    Wspomniane właściwości regenerujące mają również wpływ na zmarszczki – olej tamanu skutecznie je niweluje, pozostawiając skórę jędrną i odżywioną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *