gąbki do makijażu

Aplikacja podkładu

Nałożenie makijażu nie musi zajmować dużo czasu i nie trzeba tracić na to niekontrolowanej ilości kosmetyków. Dobrze dobrane akcesoria do tej czynności ułatwią zadanie każdej kobiecie, a przebywanie przed lustrem będzie już tylko przyjemnością.

Czym nakładać makijaż?

Hitem ostatnich lat jest gąbka do makijażu o charakterystycznym kształcie łezki. Gęsta, sprężysta różowa łezka precyzyjnie rozprowadzi podkład nie pochłaniając jego nadmiaru, co jest nie tylko ekonomiczne, ale również bardziej higieniczne niż rozsmarowanie kosmetyku na palcach.

Jaką gąbkę kupić?

W drogeriach i Internecie można uświadczyć ogromną ilość gąbek do makijażu, najpopularniejszym jest jednak różowy Beauty Blender, który można dostać nawet za około pięćdziesiąt złotych. Gąbeczki innych firm można znaleźć już za kilka złotych, ale ich jakość znacznie różni się od pierwowzoru. Gąbka do makijażu to również akcesorium, które co jakiś czas trzeba wymienić. Dobra jakość jest w cenie, ale również wytrzyma nam, odpowiednio zadbana, zdecydowanie dłużej niż jej tańszy odpowiednik.

Przygotowanie gąbki

Aby produkt spełnił swoje zadanie należy go przed użyciem namoczyć i porządnie odsączyć. Robi się to po to, żeby gąbka nie była w stanie pochłonąć zbyt dużo kosmetyku, który ma przecież przede wszystkim pokryć naszą twarz.

Czyszczenie gąbki

Po aplikacji fluidu lub podkładu należy, tak jak każdy produkt, gąbkę umyć. Najprostszym sposobem jest użycie płyny do mycia naczyń – najlepiej wersji delikatnej. Uprana w ciepłej wodzie z płynem gąbeczka odzyska swój pierwotny kolor, a bakterie odpłyną razem z brudną wodą.