Co wyróżnia dobre cienie do powiek?

Cienie do powiek to kultowy kosmetyk do makijażu oczu. Trudno wyobrazić sobie zrobienie na przykład tak zwanych smoky eyes bez ciemnych cieni. Co wyróżnia dobry kosmetyk tego typu? Poniżej najważniejsze cechy, jakie powinny posiadać cienie do powiek.

Nasycony i głęboki kolor

Cienie do powiek powinny mieć nasycony i głęboki kolor, tak, by po ich aplikacji na powieki, naprawdę pięknie się na nich prezentowały. Oczywiście ciemne cienie do powiek zwykle mają kolor bardziej głęboki od tych jasnych. Hean cienie do powiek to jedne z tych produktów, które odznaczają się głębokim i nasyconym kolorem oraz łatwym sposobem aplikowania. Można nakładać je na sucho i na mokro – ten drugi sposób pozwala na uzyskanie naprawdę świetnego efektu, idealnego na przykład na wieczorne wyjście.

Trwałe cienie do powiek

Cienie na powieki od Hean to kosmetyk niezwykle trwały, który nie osypuje się podczas aplikacji, nie osadza w zagłębieniu powiek i nie blednie w czasie. Właśnie takimi cechami powinny odznaczać się perfekcyjne cienie do powiek, na przykład te w postaci kremu czy tradycyjne, do nakładania za pomocą pędzelka.

Łatwy sposób aplikowania

Dobre cienie do powiek powinny mieć prosty i wygodny sposób aplikowania na powieki. Naprawdę dobre cienie do powiek można nakładać zatem nie tylko za pomocą pędzelka czy patyczka dołączonego do opakowania, ale też po prostu palcami. Właśnie w ten sposób można uzyskać naturalny efekt, kiedy to powieki wyglądają jedynie na delikatnie muśnięte cieniem. To naprawdę bardzo pożądany współcześnie efekt makijażu oczu.