Czy przekłute uszy wymagają specjalnej pielęgnacji?

Profesjonalne przekłuwanie uszu w Warszawie w odpowiednio przystosowanych do tego miejscach jak to: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-blomdahl-warszawa-wroclaw to najlepsza propozycja dla osób, które marzą o noszeniu kolczyków. Dziurek z pewnością nie należy wykonywać na własną rękę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w warunkach domowych ciężko jest utrzymać wysoki poziom higieny. Ponadto zwykle nie posiadamy takich umiejętności, jak osoba doświadczona i wykwalifikowana. Trzeba zaznaczyć, że właściwa pielęgnacja po zabiegu również odgrywa bardzo ważną rolę.

Odpowiednie kolczyki

Decydując się na fachowe przekłucie uszu w Warszawie mamy pewność, że zostaniemy poinformowani o tym, jak powinna przebiegać pielęgnacja. Po pierwsze należy dobrać odpowiednie kolczyki. Muszą być one wykonane z antyalergicznych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy. Nie należy ich zmieniać przez około 4-6 tygodni. Dopiero po tym czasie będziemy mogli bez obaw zakładać dowolnie wybraną biżuterię.

Najlepiej, aby kolczyki zakładane bezpośrednio po zabiegu były idealnie gładkie. Mogą być nieco grubsze, tak aby „rozciągnąć” dziurkę. Liczy się także zapięcie, które nie powinno być zbyt uciążliwe.

Codzienna higiena

Przez pierwsze dwa tygodnie powinniśmy zrezygnować z wizyty na basenie, czy też w saunie. Ponadto należy wystrzegać się moczenia uszu. Uważajmy szczególnie podczas mycia włosów. Zadbajmy również o to, aby resztki szamponów, czy też kosmetyków stylizacyjnych nie przedostały się do miejsca przebicia.

Sztyft kolczyka warto raz na jakiś czas przekręcić. Dzięki temu można uniknąć jego wrośnięcia w skórę. Pamiętajmy, aby przed dotknięciem uszu dokładnie umyć ręce.