Czym modelować włosy

Modelowanie włosów to bardzo przydatna czynność zaraz po umyciu. Sprawia bowiem, że wyglądają one zdecydowanie lepiej i cięcie jest o wiele bardziej podkreślone. Warto więc się tego nauczyć i co najważniejsze wybrać odpowiednie przyrządy, takie jak szczotki do modelowania. Mają one różne długości i grubości, a także są wykonywane z różnych materiałów. Tylko jak dobierzemy odpowiednią, to modelowanie rzeczywiście stanie się przyjemnością, a nie udręką.

Modelowanie włosów jest zdrowsze

Dostępne modele szczotek tylko na www.trena.pl

Układanie włosów za pomocą szczotki do modelowania sprawia, że wyglądają one dobrze zaraz po wysuszeniu. Wiele fryzur bez uprzedniego ułożenia nie wygląda korzystnie i jesteśmy zmuszeni korzystać z takich urządzeń jak prostownica czy lokówka. Szczotka, która służy do modelowania może sprawić, że całkowicie zrezygnujemy z takich urządzeń jak prostownica czy lokówka i jest to korzystne, bo włosy dzięki temu będą mniej podatne na uszkodzenia, bo tak często nie będą narażane na wysokie temperatury. O wiele lepiej więc będą finalnie się prezentować i zdecydowanie szybciej będziemy w stanie je zapuścić, bo końce nie będą się łamać i nie będą przesuszone. Jest to więc bardzo korzystne.

Jakie szczotki do modelowania wybierać?

Możemy zdecydować się na szczotkę, która będzie manualna, a także na taką, która będzie elektryczna. Te elektryczne umożliwiają o wiele szybszą pracę i zazwyczaj ich działanie przypomina te, które możemy spotkać w przypadku lokówko suszarki. Jednak ich cena jest zdecydowanie wyższa i jeżeli nie chcemy płacić aż tyle, to tak samo dobrze sprawdzi się szczotka manualna. Jednak najważniejszą kwestia jest dobranie odpowiedniej grubości szczotki, bo to właśnie decyduje jaki efekt finalnie osiągniemy. Ów szczotka powinna także być wykonana z takich materiałów, aby nie szarpała ani nie niszczyła delikatnej struktury włosa. Ma ona dawać wrażenia sunięcia po włosach i je przede wszystkim wygładzać. Na szczęście na rynku mamy możliwość kupna wielu modeli i każdy wybierze odpowiedni dla siebie.