Farbowanie, które nie niszczy włosów – czy istnieje?

Wśród kobiet mających widocznie wysuszone, zniszczone włosy większość z nich farbuje swe naturalne włosy na inne kolory. Mawia się, że farbowanie jest jednym z zabiegów najmocniej niszczącym pasma, przy czym najgorszy efekt daje rozjaśnianie. Można jednak zdecydować się na koloryzację, która nie niszczy włosów.

Ziołowe farby

Henna i ziołowe farby do włosów, nieposiadające w swym składzie na przykład szkodliwego amoniaku, są popularne zwłaszcza wśród zwolenniczek naturalnej pielęgnacji. Każdy może jednak po nie sięgnąć. Nie niszczą one włosów, a nawet je odżywiają. Problemem jest jednak ich dość kłopotliwe użytkowanie, a także ograniczona paleta kolorów – rudy, brąz jasny i ciemny i czerń.

 

Innowacyjne farby

Panie, które wolą chemiczną koloryzacją, dającą większe możliwości i trwały efekt, także mogą wybrać dla siebie produkty, które nie zaszkodzą ich włosom. Gwarancję tego daje między innymi farba w kremie Loreal Majirel, która jest doskonała do samodzielnego stosowania między innymi przez swą gęstą konsystencję, ułatwiającą nakładanie. Jej dużą zaletą są też specjalne pigmenty, które równomiernie wnikają we włosy, a więc można je ufarbować bardzo dokładnie. Ponadto jeśli chodzi o odcienie Majirel paleta jest bardzo szeroka, w przeciwieństwie do farb ziołowych. Wśród możliwych kolorów można znaleźć różne odcienie, nawet jasne i bardzo jasne blondy, czego henna i inne ziołowe farby nie zapewniają.