Jak dbać o męski zarost?

Zadbany zarost to wizytówka eleganckiego mężczyzny. Jak o niego dbać, aby zawsze prezentował się nie tylko schludnie, ale i modnie? Oto kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się mężczyźnie.

Modny zarost każdego dnia

Warto wiedzieć, że na samym początku męski zarost nie wymaga profesjonalnego strzyżenia za pomocą nożyczek. Wystarczy zwykły trymer. Jednak po około trzech tygodniach zapuszczania wąsów i brody nożyczki i grzebień są już całkowicie niezbędne. najlepiej sprawdzą się te zaprojektowane specjalnie do przycinania męskiego zarostu. Włoski nigdy nie mogą zachodzić na nos czy usta. To wygląda bardzo nieestetycznie, a przede wszystkim utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Istotny jest też dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, które znacznie ułatwią nam codzienną pielęgnację naszego zarostu. Na szczęście w ostaniach latach na sklepowych półkach pojawiła się ich cała masa.

Po jakie kosmetyki warto regularnie sięgać?

Jednym z podstawowych produktów jest żel do mycia twarzy z peelingiem. Taki kosmetyk dokładnie oczyści skórę oraz pobudzi cebulki włosowe do wzrostu. Jeżeli nasza broda i wąsy są szczególnie długie i bujne, to do ich mycia możemy użyć ulubionego szamponu do włosów.

Warto też sięgać po olejki do brody. Te produkty pięknie pachną. Ale przede wszystkim odżywiają i nawilżają nasz zarost. Jeśli nasz zarost potrzebuje dodatkowego ujarzmienia to warto zdecydować się na zakup specjalnego wosku do brody. Ten produkt pomoże nam wystylizować brodę oraz wąsy wedle naszych upodobań.