Jak mieć mocne i ładne rzęsy

Jak mieć mocne i ładne rzęsy?

Każda kobieta marzy o pięknych rzęsach, ale niestety nie zawsze są one długie i gęste. Warto jednak zadbać o to, aby ładnie się prezentowały, gdyż oczy są zwierciadłem duszy. To właśnie na twarz i w oczy patrzy się rozmówcom. Oprawa oka ma bardzo duże znaczenie. Co przyczynia się do niszczenia rzęs i jak je wzmocnić?

Słabe rzęsy

Nie każdy może pochwalić się mocnymi rzęsami, ale nie oznacza to, że takowych nie może posiadać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie odżywienie rzęs, aby stały się mocne, gęste i długie. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa, aby włosy ładnie się prezentowały i nie wypadały. Zamiast bycia na ciągłych dietach odchudzających, warto zadbać najpierw o dostarczenie organizmowi niezbędnych mu do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. W jadłospisie powinny na stałe zagościć świeże warzywa i owoce, które bogate są w witaminy, antyoksydanty i sole mineralne. Tego właśnie potrzebują włosy, aby były mocne i piękne – łącznie z rzęsami. Do osłabienia włosów przyczyniają się także stres i nieodpowiednia pielęgnacja rzęs – szczególnie niewłaściwe preparaty do demakijażu oczu na bazie alkoholu.

Odżywka do rzęs

Jest wiele domowych sposobów na uzyskanie pięknych i długich rzęs. Warto sięgać regularnie po oliwę z oliwek, która zagęści rzęsy. Należy nakładać ją za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu od nasady po same końce rzęs. Inna opcją jest wazelina i olejek rycynowy, które także świetnie spisują się w roli domowej odżywki do rzęs. W drogeriach natomiast jest cała masa najróżniejszych odżywek – warto sięgać po te o bogatym i możliwe jak najbardziej naturalnym składzie. Odżywki o takich właściwościach znajdziesz w drogerii Cocolita.pl.