Jak obdarować kosmetykami DIY bliskich, którzy nic o nich nie wiedzą?

Najbardziej cenione są zwykle nie te podarunki, które były najdroższe, ale prezenty, po których widać, że obdarowującemu zależało na radości drugiej osoby. Dlatego własnoręczne wykonanie prezentu to wyjątkowo dobry pomysł.

Praktycznym i prostym w wykonaniu prezentem będą na przykład domowe, naturalne kosmetyki. Każdy, kto kiedykolwiek z nich korzystał, wie, że nie mogą się z nimi równać zapełniające półki marketów, pełne potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji produkty. Ale jak przekonać do ręcznie robionych kosmetyków mamę lub ciocię, którym wysokiej jakości kosmetyk kojarzy się tylko z reklamami znanych marek?

Dając w prezencie kosmetyki własnoręcznie ukręcone w kuchni, ma się pewność, że skład balsamu, toniku czy szamponu będzie idealnie dobrany do potrzeb bliskiej osoby i jedyny w swoim rodzaju. Aby rozwiać obawy członków rodziny, dla których jest to egzotyczna nowość, warto opowiedzieć im trochę o samym procesie tworzenia kosmetyków w zaciszu własnego domu.

W ten sposób przekonają się, że jest to proces, który z konieczności musi spełniać wszystkie standardy higieny, a korzystanie z takich kosmetyków będzie miało dla nich same plusy. Dodatkowo, kosmetyk podarowany w prezencie powinien być zamknięty w eleganckiej formie. Różnego typu opakowania kosmetyczne dostępne na rynku pozwalają na łatwy wybór odpowiednio eleganckiego na tę okazję.

Rezerwa w korzystaniu z kosmetyków domowych bierze się najczęściej z niewiedzy w zakresie ich masowo produkowanych odpowiedników. Dobrze będzie uświadomić bliskich, jakie niebezpieczne substancje wcierają w swoją skórę i włosy każdego dnia, korzystając z kremów i szamponów wiodących marek.