Avene - płyn micelarny Antirougeurs

Jak zadbać o skórę wrażliwą?

Skóra wrażliwa ze skłonnością do podrażnień i alergii potrzebuje szczególnie troskliwej pielęgnacji. Dlatego zawsze warto wybierać produkty najwyższej jakości. Doskonale sprawdzą się kosmetyki Avene, które są wyprodukowane ze składników najwyższej klasy. Cała formuła jest dokładnie przebadana i sprawdzona.

Jak dbać o skórę wrażliwą?

Podstawa to dokładny demakijaż oraz oczyszczanie. Te dwa kroki pozwolą nam pozbyć się pozostałości kosmetyków oraz dokładnie oczyścić pory. Do mycia nigdy nie używajmy zwykłego mydła. Taki produkt ma nieodpowiednie pH. Dodatkowo może ono niepotrzebnie przesuszać i podrażniać skórę. Zdecydowanie lepiej zdecydować na żel lub nieco delikatniejszą piankę. Następnie użyjmy toniku. Ten produkt pomaga przywrócić prawidłowe pH naszej skóry. Wybierajmy kosmetyk bez alkoholu w składzie. Procenty mogą podrażniać i przesuszać skórę.

Avene krem – idealny produkt dla wrażliwej cery

Ostatni krok w codziennej pielęgnacji to oczywiście nawilżanie. Kremu nawilżającego powinniśmy używać przynajmniej dwa razy dziennie. Krem Avene ma nie tylko doskonały skład i lekką formułę, ale przede wszystkim nie powoduje żadnych podrażnień. Dlatego z powodzeniem mogą go używać panie, które mają bardzo wrażliwą cerę.

Jak sprawdzić czy nowy kosmetyk jest bezpieczny?

Zawsze warto wykonać prostą próbę uczuleniową. Niewielką ilość nowego produktu nałóżmy za uchem czy na nadgarstku i dokładnie obserwujmy naszą skórę.