Jaką paletę cieni wybrać?

Każda kobieta powinna mieć w swoich zbiorach kosmetycznych przynajmniej jedną paletę cieni do powiek. Ten kosmetyk pozwala bowiem na stworzenie makijażu na każdą okazję, zarówno do pracy, jak również na wyjście na imprezę. Czym się kierować wybierając paletę idealną dla siebie?

Najważniejsze cechy palety

Kupując paletę cieni do powiek warto zdecydować się na taką o zróżnicowanych kolorach. Warto zadbać, by znajdował się w niej odcień beżu, który doskonale nada się pod łuk brwiowy, a także czerń, dzięki której można stworzyć przydymioną kreskę. Dobrze, jeśli w palecie znajdują się dobrze napigmentowane cienie w odcieniach brązu i różu, gdyż są to kolory pasujące do każdego typu urody.

Na co dzień i na większe wyjścia

W kosmetyczce każdej kobiety powinna znaleźć się paleta cieni o różnych wykończeniach. Dobrze jeśli dominują tam maty, jednak fajnym rozwiązaniem jest połączenie tego wykończenia oraz cieni foliowych. Tak jest w przypadku palety Paese indian summer. Takie zestawienie sprawia, że paleta jest bardzo uniwersalna, nadaje się bowiem do wykonania szybkiego makijażu do pracy, jednak sprawdzi się też podczas tworzenia looku na większe wyjście. Każda kobieta zdaje sobie bowiem sprawę, że błysk na powiece nadaje makijażowi wieczorowego charakteru.

Dodatkowo paletę Paese indian summer można zabrać na każdy wyjazd. Również w tym przypadku dzięki paletce będzie można stworzyć delikatny dzienny make-up, a wieczorem nadać mu bardziej eleganckiego charakteru poprzez dodanie na powiekę połyskującego cienia.