Jaki lakier do paznokci wybrać

Jaki lakier do paznokci wybrać?

Lakiery do paznokci to jedne z najpopularniejszych produktów kosmetycznych. Kobiety je uwielbiają, bo każde dłonie mogą dzięki nim wyglądać o wiele korzystniej i estetyczniej. Dobrze dobrany kolor może podkreślić piękno dłonie, poprawić optycznie ich barwę, oraz nieco zmodyfikować wizualnie kształt płytki. A piękne i nowoczesne zdobienia są idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji i skutecznie podkreślają każdy look.  

Jaki powinien być dobry lakier do paznokci?

Na rynku jest ogromny wybór lakierów do paznokci. Trudno wybrać ten jedne idealny, bo producenci obiecują wiele. A czego oczekują użytkowniczki? Idealny lakier do paznokci to przede wszystkim ten, który szybko wysycha. Nie ma nic gorszego niż odciski faktury ubrania na świeżo pomalowanych paznokciach.

Kolejna pożądana cecha to optymalna konsystencja. Produkt powinien być dość gęsty, aby nie spływać z płytki, a jednocześnie na tyle płynny, aby łatwo ją pokrywać. Ważne jest również odpowiednie krycie. Dobrze, jeśli już dwie warstwy produktu wystarczą do zapewnienia intensywnego, głębokiego koloru bez prześwi tów.

Który lakier wybrać?

W pojedynku: tradycyjny lakier i lakier do paznokci o właściwościowi żelu, zdecydowanie wygrywa druga kategoria. Produkty żelowe, choć różnią się od prawdziwego żelowego manicure, są rzeczywiście trwalsze. Nie wymagają użycia bazy, ale muszą być pokryte specjalnym topem utwardzającym i nadającym połysk.

Tradycyjne lakiery przetrwają około 5 dni. Te najmocniejsze- góra 2 dni dłużej. Natomiast żelowe produkty mogą pozostać na płytce nawet do 2 tygodni.