Jakie doczepiane rzęsy wybrać?

Jeśli wygląd naturalnych rzęs nie jest w pełni satysfakcjonujący, można zdecydować się na doczepienie sztucznych. Wybór jest spory i można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. Odwiedź Cocolita.

Sztuczne kępki rzęs a dyskomfort i kwestia bezpieczeństwa

Wiele osób zastanawia się, czy wykonanie zabiegu przedłużania rzęs będzie wiązało się z jakimiś niedogodnościami. Prawda jest taka, że na początku rzeczywiście doczepione rzęsy mogą sprawiać pewien dyskomfort. Trzeba się po prostu do nich przyzwyczaić. Jest to tak naprawdę kwestia indywidualna. Niektórym osobom wcale nie przeszkadzają i nie odczuwają żadnych niedogodności z tytułu posiadania sztucznych kępek rzęs. Dla innych z kolei problem może być uczucie przyklejenia się jakiegoś ciała obcego w pobliżu oka. Jeśli ktoś ma tendencję do częstego pocierania oczu, to lepiej jest sobie odpuścić takie przedłużanie rzęs. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo zabiegu. Jeśli zostanie od przeprowadzony nieprawidłowo, to rzeczywiście trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami w postaci osłabienia naturalnych rzęs, podrażnienia skóry czy nawet infekcji oczu. 

Z norek, jedwabne czy syntetyczne doczepiane rzęsy?

Rodzajów rzęs jest sporo, a największą popularnością cieszą się te wykonane z norek, syntetyczne i jedwabne. Te pierwsze są naturalne, dlatego też wyglądem są najbardziej zbliżone do tych, którymi ludzie zostali obdarzeni od natury. Na ich korzyść przemawia lekkość i brak uczucia ociężałej powieki. Z kolei rzęsy syntetyczne mają bardziej regularne kształty, ale są mniej elastyczne i nie tak bardzo delikatne jak te z norek. Syntetyczne rzęsy bardziej też się błyszczą, a więc nie wyglądają już tak bardzo naturalnie. Te jedwabne są lżejsze i bardziej elastyczne od tych syntetycznych. Nie trzeba też martwić się o obciążanie naturalnych rzęs.