Jakie właściwości ma olejek herbaciany?

Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo wiele drogocennych właściwości, dlatego też warto zapoznać się z nimi. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak działa olejek rodzaju herbacianego i w czym może pomóc.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że oleje herbaciane mogą pochwalić się bardzo silnymi właściwościami antyseptycznymi. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale preparat ten jest silniejszy nawet od niektórych antybiotyków. Olejek z drzewa herbacianego działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Herbaciany olej znacząco przyśpiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia i zapobiega tworzeniu się blizn. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z trądzikiem.  

Kiedy warto postawić na olejek z drzewa herbacianego?

W dzisiejszych czasach olejek herbaciany bardzo często stosowany jest w przypadku grzybicy, w przypadku różnorodnych problemów skórnych albo przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Mało osób zdaje sobie również sprawę z tego, że preparat ten stosowany jest także przeciwko wszom albo do usuwania pleśni w domu. W olejku herbacianym znajduje się cyneol, który przydać może się przy chorobach przeziębieniowych. W składzie znajduje się także 4-terpineol, który z kolei działa antyseptycznie. Olejek można kupić zazwyczaj w postaci zwykłego toniku. Na półkach sklepowych można znaleźć także wiele dobrych kremów, które oparte są właśnie na olejku herbacianym.