Olejek – naturalny hit w pielęgnacji włosów

Twoje włosy wymagają dogłębnej regeneracji? Są suche i zniszczone? Zależy Ci na tym, aby były miękkie i błyszczące? Zacznij olejowanie! Jaki olej najlepiej sprawdzi się na włosy? Jak z niego korzystać?

Olejek do włosów – co to jest?

To nic innego jak kosmetyk pielęgnacyjny w formie oleju. Może być zwykłym olejkiem jednego typu, na przykład kokosowym, awokado, ale może też być mieszaniną olejów różnych rodzajów. Dodatkowo, do tej kategorii zalicza się produkty innych typów, na przykład olejki do włosów z silikonami.

Dzisiaj olejowanie włosów jest bardzo popularne i polecane dla każdego typu włosów – suchych, zniszczonych, normalnych, a nawet tłustych.

Jak wybrać odpowiedni olej pielęgnacyjny?

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wybrać odpowiedni olejek do włosów. Każdy z nich posiada nieco inny profil kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i innych składników aktywnych, dlatego ważne jest indywidualne dopasowanie.

Najczęściej stosowane są oleje:

  • kokosowy
  • rycynowy
  • awokado
  • jojoba
  • z pestek winogron
  • arganowy

Jak stosować olejki pielęgnacyjne do włosów?

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wiedzieć, jak zastosować olej pielęgnacyjny do włosów.

Najczęściej produkt nakłada się przed myciem włosów – można zastosować go na godzinę przed kąpielą lub nałożyć nawet na całą noc. W przypadku włosów cienkich, delikatnych można zastosować go na lekko zwilżone włosy, by nadmiernie ich nie obciążyć. Potem olejki do włosów zmywa się szamponem.

Można też zastosować je po myciu włosów na końcówki, by zabezpieczyć je przed zniszczeniem.

W sprzedaży Trena dostępne są także olejki nakładane na umyte włosy, aby wygładzić je i nadać im blask.