Pędzle do makijażu

Dziś trudno wyobrazić sobie wykonanie makijażu bez zestawu pędzli. Na rynku jest ich naprawdę wiele rodzajów. Dostępne są pędzle do cieni, pędzle do brwi, do podkładu, do bronzera, do różu czy pędzle do rozświetlacza.

Wybór pędzli dla początkujących

Na samym początku naszej makijażowej przygody, nie ma sensu kupowania całego zestawu pędzli- chociaż wyglądają one pięknie w profesjonalnym etui. Podobnie sytuacja wygląda jeśli malujemy się tylko od święta, czy też wykonujemy makijaż bardzo minimalistyczny- nie ma sensu inwestowania w zestawy pędzli.

Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie własnego mini zestawu pędzli podręcznych. Jakie jest więc absolutne minimum? Przede wszystkim będzie to cieniutki pędzelek do kresem oraz pędzel do rozcierania cieni, kolejnym będzie duży pędzel do pudru. Pędzel do podkładu wcale nie jest niezbędny- wiele osób doskonale radzi sobie za pomocą gąbeczki czy opuszków palców. Warto mieć jeszcze pędzel do różu, oraz pędzel do rozświetlacza- który kształtem przypomina spłaszczoną miotełkę. 

ABC pędzli

Warto aby pędzle wykonane były z naturalnego włosia. Jest ono najdelikatniejsze dla skóry. Koniecznie pamiętać trzeba aby pędzle nie stały na wierzchu i nie zbierały kurzu- ponieważ będziemy go później przenosić na twarz. Pędzle należy też systematycznie myć. Można to robić za pomocą płynu micealrnego oraz wody lub stosować specjalistyczne preparaty w spreyu. Utrzymywanie akcesoriów do makijażu w czystości pozwala uniknąć przykrych i szpecących niespodzianek na skórze.

Pędzle do rozświetlacza dostępne w tym miejscu.