Potrójna dawka witaminy C a pielęgnacja skóry

Witamina C jest na chwilę obecną jedną z najpopularniejszych substancji odżywczych. Wiele osób przypisuje jej różne właściwości, z których niektóre rozmijają się niestety z prawdą. Na szczęście, wiele profesjonalnych firm – w tym polska Alkemie – dostrzega prawdziwy potencjał tej niezwykłej witaminy (zobacz).

Im więcej, tym lepiej!

Witamina C należy do grupy składników odżywczych, z którymi zdecydowanie można „przesadzić”, jeśli chodzi o minimalną, spożywaną dziennie ilość. Jej nadmiar praktycznie od razu jest usuwany z organizmu, dzięki czemu nie trzeba się obawiać skutków jej przedawkowania. Niestety, znacznie częstszym problemem jest jej niedobór. Tym samym, coraz więcej producentów kosmetyków decyduje się na wprowadzenie jej zwiększonych dawek do swoich produktów.

Potrójna dawka a wynikające z tego korzyści

Oczywiście samo podwojenie, lub nawet potrojenie ilości witaminy C w naturalnych kosmetykach, samo w sobie nie miałoby znaczenia, gdyby nie istotny jej wpływ na kondycję ludzkiej skóry. Najważniejsze korzyści, które wynikają ze zwiększenia jej dawki, to:

  • znaczące odżywienie skóry (zwłaszcza twarzy), dzięki czemu jest ona znacznie bardziej jędrna i rzecz jasna bardziej wzmocniona,
  • usunięcie przebarwień, których eliminacja była wcześniej niemożliwa (zwłaszcza dzięki zbyt małej dawce tej witaminy),
  • poprawa wyglądu skóry, wynikająca przede wszystkim z wyeliminowaniem skutków starzenia się cery, co jest bezpośrednio związane z antyoksydacyjnym potencjałem witaminy C.

Podsumowując, zwiększenie dawki witaminy C, to nie zabieg marketingowy, lecz odpowiedź na potrzeby rynku i całego społeczeństwa.