Sól do kąpieli: zrób to sam!

Sól do kąpieli posiada liczne właściwości i wiele zalet, dzięki czemu jest stosowana przez wiele osób do – jak sama nazwa wskazuje – relaksujących kąpieli wieczornych oraz porannych pobudek. Pomimo że można ją kupić, to jednak wiele osób stawia na samodzielne wykonanie jej w domu z pomocą domowych składników.

Jak samodzielnie zrobić sól do kąpieli?

Nie da się ukryć, że – pomimo wielu potencjalnych wątpliwości – wykonanie domowej soli do kąpieli jest bardzo łatwe i szybkie. Wystarczy jedynie znaleźć w domu sól morską, sól kuchenną, bądź też sól Epson.

Często dodaje się do nich również olejki eteryczne, które sprawiają, że kąpiel w domowej soli stanie się jeszcze bardziej aromatyczna, a zapach będzie unosił się przez długi czas po pomieszczeniu.

Innym sposobem na wzbogacenie soli domowej są oleje roślinne. Posiadają one witaminy i ekstrakty roślinne, które wzmacniają działanie pielęgnacyjne kąpieli w soli i przybliża taki „rytuał” do zabiegu aromaterapii.

Rodzaje soli do kąpieli

Sole do kąpieli powstają w wyniku kilku procesów. Po pierwsze, występuje ona w wersji soli kamiennej, którą wydobywa się w postaci bloków solnych. Druga postać to sól warzona otrzymywana w warzelniach w ramach procesu oczyszczania soli kamiennej. Ostatni rodzaj to sól morska. Jest produkowana w wyniku odparowywania wody morskiej.

Można również wyróżnić parę rodzajów soli, take jak między innymi: mineralna sól zapachowa, sól morska, kryształki, a także sole kąpielowe uzyskiwane przez odparowywanie solanki.