Woda różana – działanie i zastosowanie

Jednym z najczęściej kupowanych produktów w sklepach półproduktami kosmetycznymi  jest woda różana. Na całym świecie kobiety korzystają z niej już od wielu lat, jednakże w Polsce dopiero niedawno została spopularyzowana. W teorii można ją pić, jednak znacznie lepszym działaniem wykaże się w przypadku zastosowania jej bezpośrednio na skórze. Właściwości wody różanej są naprawdę rozległe. Według różnych źródeł informacji korzystała z nich sama Kleopatra, która zachwycała swoim niesamowitym wyglądem.

Główne właściwości wody różanej

Woda różana w głównej mierze składa się z bioflawonoidów, które wykazują się właściwościami antyoksydacyjnymi, czyli usuwają z organizmu ludzkiego nadmiar wolnych rodników i spowalniają proces starzenia się ciała oraz redukują ilość występujących na nim zmarszczek. Występowanie w hydrolacie beta-karotenu pozwala mu natomiast działać przeciwzapalnie oraz minimalizować ryzyko łuszczenia się naskórka. Wodę różaną dość często poleca się osobom młodym, zmagającym się z trudnym do wyleczenia trądzikiem. Oczywiście nie jest ona w stanie zastąpić pełnej kuracji farmakologicznej, ale może ją wspomóc poprzez dogłębne oczyszczenie skóry oraz jej ukojenie.

Mimo iż Mydlasie.pl sprzedaje wodę różaną z myślą o osobach chcących wprowadzić ją do swojej codziennej pielęgnacji, zastosowań dla tego hydrolatu (https://mydlasie.pl/pl/c/Hydrolaty/17) jest znacznie więcej. Doskonale wpływa on nie tylko na wygląd samego ciała, ale też i na prezencję włosów. Niektórzy stosują go również w celu poprawienia swojej odporności i zadbania o stan swojego zdrowia.