Zalety pudrów sypkich

Puder sypki jest lekki, pielęgnuje skórę, nie daje efektu maski. Te wysokiej jakości to po prostu sproszkowane minerały, niezawierające konserwantów, talku czy substancji zapachowych lub zawierają ich minimalne ilości. Popularne są również pudry ryżowe, bambusowe czy bananowe jak np. wibo banana powder. Nie podrażniają delikatnej skóry twarzy i można je stosować nawet na wrażliwą cerę, również po zabiegach kosmetycznych. Puder dobrej jakości powinien posiadać mineralny filtr SPF 15 co dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Kiedy i jak używać pudru sypkiego?

Podstawowym zadaniem pudru jest maskowanie niedoskonałości, zmatowienie i wyrównanie kolorytu. Pudry zawierające rozświetlające drobinki nadają skórze wypoczęty, promienny wygląd. Te wykonane z wysokiej jakości minerałów mają ponadto działanie regenerujące i ochronne oraz zawierają antyutleniacze chroniące skórę przed przedwczesnym starzeniem. Aby jednak nie podkreślić zmarszczek mimicznych, przed nałożeniem pudru sypkiego trzeba dobrze nawilżyć skórę.

Puder sypki należy nakładać kolistymi ruchami, za pomocą pędzla- szerokiego, wykonanego z miękkiego włosia lub gąbką. Ważne jest dobranie odpowiedniego koloru-zimą sprawdzą się jaśniejsze, latem nieco ciemniejsze odcienie z drobinkami rozświetlacza. Jeśli nie zależy ci na wyrównywaniu kolorytu skóry pudrem, a jedynie na zmatowieniu i utrwaleniu makijażu, możesz wybrać wersję transparentną. W opakowaniu puder ma kolor biały, jednak po nałożeniu wtapia się w skórę.