zdobienia paznokci

Zdobienie paznokci w stylu french – o czym należy pamiętać?

Zdobienia paznokci od cocolita są obecnie niezwykle modne. Nudne, jednokolorowe paznokcie nie należą do trendów, dlatego warto je urozmaicić przy pomocy różnych wzorów. Jedną z częściej wykorzystywanych metod zdobienia paznokci jest efektowna i prosta w wykonaniu technika french.

zdobienia paznokciBezbarwny czy różowy lakier

Chyba każda kobieta wie, jak wygląda zdobienie paznokci w stylu french. Cały paznokieć ma naturalny kolor, podczas gdy jego wolny brzeg jest podkreślony białym kolorem. Wzór ten jest bardzo subtelny i nie przyciąga uwagi. Osoby wybierające tę metodę zdobień często jednak nie wiedzą czy bazą powinien być bladoróżowy lakier, czy bezbarwny. Warto tutaj przyjrzeć się swojej naturalnej płytce paznokcia. Jeśli ma ona ładny kolor bez przebarwień, wystarczy lakier bezbarwny. Jednak jeśli płytka jest przebarwiona, zdobienie french będzie wyglądało lepiej z bladoróżową bazą.

Szablony do french

Wiele osób wykonuje manicure francuski wykorzystując do tego celu pędzelek do zdobień. Jeśli nie posiada się pewnej ręki, wzór może wyjść dość nierówny. Aby mieć pewność, że zdobienie zawsze wyjdzie idealne, warto sięgnąć po specjalne szablony do french. Wystarczy przykleić je tuż pod linią uśmiechu i pomalować wolny brzeg paznokcia białym lakierem. Naklejkę następnie można odkleić i cieszyć się idealnym wzorem. Metoda ta nie tylko umożliwia wykonanie równego, profesjonalnego wzoru, ale również przyspiesza czas wykonania frencha, co dla wielu kobiet będzie niezwykle atrakcyjnym sposobem na zaoszczędzenie czasu.